Do pełnej funkcjonalności strony potrzebujesz włączonej obsługi skryptów. Tu znajdziesz instrukcje, które pozwolą Ci włączyć skrypty w Twojej przeglądarce.
KK-Nano 2022 - Miejsce konferencji

Miejsce Konferencji

X Krajowa Konferencja Nanotechnologii odbędzie się w na terenie nowego "Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego", w budynku Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej (FAIS), (ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 11, 30-348 Kraków).

Dla uczestników konferencji będzie dostępny darmowy parking samochodowy obok budynku Wydziału.

GPS: 50.0294° N, 19.9052° E

Wirtualny spacer po budynku Wydziału.

Kraków

Historia Krakowa nierozerwalnie łączy się z dziejami państwa polskiego. Kraków to dawna stolica Polski, pełne wspaniałych zabytków. Tu znajduje się panteon królów polskich. Okres szczytowego rozwoju miasta przypada na wieki XV i XVI. Kraków był w owych czasach – tak, jak i obecnie – miastem kultury i nauki, z jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie. Miasto uniknęło zniszczenia od czasu najazdu tatarskiego w 1241 roku. Dzięki temu Kraków zachował swoją pierwotną bryłę i budynki. Wciąż można pospacerować po ulicach, po których przechadzał się Kopernik. O funkcjonalności jego XIII-wiecznego planu urbanistycznego świadczy fakt, że funkcjonuje on do dziś! Życie kulturalne, administracyjne i handlowe skupia się wokół największego w Europie rynku Krakowa o powierzchni 40 000 m2.

Jednak Kraków to nie tylko historia. To również miasto tętniące życiem, zamieszkałe przez ponad stupięćdziesięciotysięczną grupę studentów wyższych uczelni. To miasto spotkań, festiwali i konferencji. Miasto kawiarni i restauracji, które urzekają wszystkich, którzy choć na chwilę postawią stopę na jego starówce. Mamy nadzieję, że podczas pobytu w Krakowie będziecie Państwo mogli cieszyć się nie tylko naukową atmosferą samej Konferencji, zapoznać się z samym miastem i z jego wybitnym dziedzictwem historycznym, ale również zanurzyć się w tętniące życie kulturalne miasta.

Więcej informacji o Krakowie, o bieżącej aktywności kulturalnej wraz z listą ciekawych miejsc do zobaczenia w mieście i okolicach Krakowa można znaleźć, na przykład, tutaj lub na oficjalnej stronie miasta . Istnieje wiele biur podróży, które pomogą w organizacji wybranej wycieczki.