Do pełnej funkcjonalności strony potrzebujesz włączonej obsługi skryptów. Tu znajdziesz instrukcje, które pozwolą Ci włączyć skrypty w Twojej przeglądarce.
KK-Nano 2022 - Dojazd

Dojazd do Krakowa

Więcej informacji dotyczących dojazdu do Krakowa pojawi się w terminie późniejszym.

Samolotem

Międzynarodowy i Krajowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków Balice znajduje się na obrzeżach miasta. Najszybszym sposobem dostania się z lotniska do centrum miasta (podróż trwa ok. 17 minut) jest pociąg wahadłowy, który łączy lotnisko z Dworcem Głównym Krakowa. Pociągi kursują co 30 minut między godziną 4:00 a północą. Aktualny rozkład jazdy pociągów Lotnisko-Kraków znajduje się tutaj. Bilet jednorazowy kosztuje 12 zł. Można go kupić u konduktora. Bagaż jest bezpłatny. Stacja kolejowa Kraków Airport zlokalizowana jest w pobliżu terminalu pasażerskiego, na tyłach wielopoziomowego parkingu. Pociągi wyposażone są w klimatyzację, gniazdka elektryczne, Wi-Fi oraz automaty biletowe. Wszystkie pociągi mają również miejsca dla pasażerów niepełnosprawnych i osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Pociągiem

Stacja kolejowa "Kraków Główny" znajduje się w centrum miasta.

Z dworca kolejowego/autobusowego do Budynku Wydziału FAIS można się dostać:

  • tramwajem linii 52 (co 5 min) z przystanku "Teatr Słowackiego" (dawna nazwa przystanku - "Dworzec Główny") w kierunku Czerwone Maki. Należy wysiąść na przystanku "Norymberska" (przystanek koło DH Kaufland). Czas przejazdu ok. 25 min. Z przystanku do budynku Wydziału jest ok. 350 m. Cena biletu normalnego wynosi 6 zł (bilet 60-minutowy) za osobę.
  • Taksówką - czas przejazdu ok. 20 min, koszt ok. 40 zł.

Z okolic Rynku Głównego można również dojechać tramwajem linii 18 (czas przejazdu ok 25 min)

Rozkład jazdy komunikacji miejskiej jest dostępny na http://rozklady.mpk.krakow.pl.

Samochodem

Kraków należy do ośrodków najlepiej skomunikowanych z resztą kraju. Południowo-zachodnie granice miasta obiega droga krajowa stanowiąca jeden z odcinków autostrady A4 i drogi europejskiej docierającej do Tarnowa. W skład tej arterii wchodzi również droga ekspresowa nazywana obwodnicą Krakowa, wykorzystywana często przez mieszkańców miasta, gdy zachodzi konieczność szybkiego przemieszczenia się pomiędzy jego wschodnimi i zachodnimi granicami. Obwodnica stanowi najwygodniejszą drogę dojazdową do portu lotniczego w Balicach, położonego ok. 17 km na zachód od centrum.

Znalezienie dogodnego miejsca parkingowego w centrum miasta może okazać się trudne. Parkowanie na ulicach w centrum Krakowa jest płatne w dni powszednie od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 (10:00) do 20:00. Więcej informacji o strefie płatnego parkowania w Krakowie można znaleźć tutaj.

Większość hoteli w centrum posiada własne miejsca parkingowe dostępne za dodatkową opłatą.

Dla uczestników konferencji będzie dostępny darmowy parking przy budynku Wydziału FAIS, w którym odbędzie się Konferencja.

Mapka centrum Krakowa.

Ubezpieczenie

Organizatorzy konferencji nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek obrażenia ciała lub zniszczenia mienia podczas konferencji. Zaleca się, aby uczestnicy posiadali własne ubezpieczenie.