Do pełnej funkcjonalności strony potrzebujesz włączonej obsługi skryptów. Tu znajdziesz instrukcje, które pozwolą Ci włączyć skrypty w Twojej przeglądarce.
KK-Nano 2022 - Kraków

Stare Miasto to historyczna, centralna dzielnica Krakowa. Dzielnica ta była centrum życia politycznego Polski od 1038 r. do 1596 r., kiedy to król Zygmunt III Waza przeniósł swój dwór do Warszawy. Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1978 r. Obecny plan architektoniczny Starego Miasta został sporządzony w 1257 r. O doskonałości projektu świadczy fakt, że do dziś sprawdza się doskonale!

Rynek Główny jest sercem starej części Krakowa. To gigantyczne miejsce spotkań i spacerów, otoczone restauracjami (niektóre z nich sięgają czasów średniowiecza), kawiarniami i pubami. Lato to dobry czas na wypicie tu kawy i obserwowanie życia na ulicy.

Opis wycieczki

To jest wycieczka piesza z przewodnikiem. Wystartuje z Rynku Głównego. Podczas przyjemnego spaceru będzie można zobaczyć jedne z najbardziej atrakcyjnych części Starego Miasta: Collegium Maius (najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego), Rynek Główny, Bazylikę Mariacką z arcydziełem rzeźbiarskim, Ołtarz św. Wit Stwosz z późnego gotyku. Przejdziemy przez Sukiennice z licznymi straganami handlowymi, które pochodzą z renesansu. Na koniec przespacerujemy się Drogą Królewską w kierunku Wawelu i bulwarów wiślanych.

Ta wycieczka jest dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich. Proszę dać nam znać, jeżeli będzie potrzebna pomoc.

Więcej informacji podamy w terminie późniejszym